שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בפינטרסט

5 כללים לבחירת יועץ פיננסי להערכת שווי חברה

כאשר בוחרים ביועץ פיננסי להערכת שווי חברה, חשוב לבחור ביועץ מהימן ומקצועי בעל מוניטין וידע בתחומים כלכליים שונים. המאמר יציג 5 כללים לבחירת היועץ הפיננסי המתאים ביותר.

מתי צריך להעריך שווי חברה?

אומדן שווי חברה נעשה במקרים בהם יש צורך בנתונים אלו. לדוגמה, חברה הנמצאת בפשיטת רגל או בתהליך של הוצאה לפועל, חברה שמעוניינת במיזוג או הרחבת נכסיה, חברה המשקיעה בנכסים נוספים או כאשר החברה לוקחת הלוואות מהבנק. במקרים כאלה יש לבחון את תיקי ההשקעות של החברה, תזרים המזומנים או הנכסים שלה, ולכן יש לאמוד את שוויה.

כך גם במקרים בהם החברה מגישה תביעה לחברת הביטוח או על מנת לתת חוות דעת כלכלית לבית המשפט. ישנן גם סיטואציות בהן החברה יוצאת לתהליך מכירה ויש חילוקי דעות בין מחזיקי המניות שלה ולכן אומדן השווי שלה הכרחי. ההערכה מתבצעת באמצעות יועץ פיננסי חיצוני, הנותן חוות דעת אקטוארית על החברה. אם כן כיצד נבחר את היועץ הטוב ביותר?

 

כלל מס' 1 – בחירת מנהל מיקור חוץ מקצועי

הערכת שווי חברה הנעשה באמצעות מנהל כספים במיקור חוץ מקצועי, יכולה להיות מועילה וחסכונית. מנהל הכספים החיצוני יחסוך לחברה את העלויות באחזקת רואה חשבון או חשב כלכלי בחברה. הוא יעביר את כל העניינים הפיננסיים למערכת ממוחשבת, ויארגן מחדש את הנהלים. בנוסף, הוא יבנה תכנית פיננסית לאחר בחינת המבנה הארגוני של החברה והפעילות שלה. שיתוף הפעולה עם היועץ הפיננסי חייב להיות מלא, על מנת לשפר ולייעל את מערכת הכספים שלה ולאמוד אותה.

 

כלל מס' 2 – שימוש בתוכנות מתקדמות

היועץ משווה את הנתונים לעומת שווי של חברות דומות אחרות, תוך שהוא עושה שימוש בתוכנות סטטיסטיות על מנת לקבל הערכה מדויקת עד כמה שאפשר. לפיכך, יועץ מקצועי חייב להיות מומחה, ולעשות שימוש בתוכנות מדויקות.

 

כלל מס' 3 – בחירת שיטת הערכת השווי של החברה

ישנן 3 שיטות על פיהן ניתן להעריך את שווי החברה, ואשר יכולות לשקף באופן סביר את כל הנתונים. השיטות הן: היוון של תזרים המזומנים, שיטת המכפיל ושיטת שווי הנכס. הכלל החשוב הוא לבחור בשיטה הנכונה והמתאימה ביותר לחברה. לפיכך, היועץ הפיננסי צריך לדעת בדיוק מהי השיטה האופטימלית ביותר.

 

כלל מס' 4 – בדיקת המוניטין של היועץ הפיננסי

כדי לבחור ביועץ הפיננסי הטוב ביותר, מומלץ לבדוק את המוניטין שלו ואת הצלחותיו הקודמות. ניתן לעשות סקר שוק באינטרנט ולבחור על פי המלצות של מנכלים מחברות שונות, שהיה להם ניסיון עם היועץ. למשל, רו"ח טל שיבר הוא יועץ אקטוארי בעל ותק ואמינות, שיש עליו המלצות רבות ברשת.

 

כלל מס' 5 – בחירת מומחה רב תחומי

מומלץ לבחור ברו"ח טל שיבר יועץ פיננסי שמתפקד גם כרואה חשבון וגם כחשב פיננסי. יועץ כזה ימנף את החברה קדימה ויידע לאמוד את שוויה במדויק ולייצג אותה מבחינה משפטית.

למידע ופרטים נוספים בקרו באתר https://www.tshiber.co.il/

מעוניינים לפרסם אצלנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצים לקרוא עוד?

עסקים

היתרונות של לוחות LEXAN

לוחות LEXAN   בשנים האחרונות חלה עלייה הדרגתית בשימוש באופציה של לוחות LEXAN לחיפוי משטחים גדולים וחיצוניים בענף הבניין וזאת לאור היתרונות הרבים שלהם. משטחי

קרא עוד »
לייף סטייל

טיפים בנושא מנהיגות

לפעמים בחיים אנו זקוקים להנהיג ולהוביל .זה יכול להיות מכיוון שישנו נושא אשר חשוב לנו לקדם לטובת הכלל, כמו למשל איזו יוזמה חברתית או מאבק

קרא עוד »

הובלות משרדים

ערכו השוואה בין המובילים המובילים חברות רבות בוחרות בשירותי הובלות מקצועיים להובלת משרדים כאשר הם נדרשים לפנות את מקומם ולהמשיך את העבודה במקום חדש. הובלת

קרא עוד »