שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בפינטרסט

3 טיפים לביצוע כאשר הערך של הרכב יורד

אם יש לכם רכב פרטי שאתם משתמשים בו באופן שוטף, אתם בוודאי מבינים כי מדי שנה בשנה הערך של הרכב שלכם יורד. ירידת ערך ברכב הפרטי היא הפיחות במחיר המחירון הנקוב של הרכב עם כל שנה שהוא מוסיף לפזם שלו וזאת למעט דגמים מיוחדים מאוד של רכבים או רכבי אספנות. לא מעט אנשים מגיעים למצב שבו הרכב שלהם כבר לא רלוונטי לצרכים שלהם. אותם אנשים תוהים מה עליהם לעשות אתו לאחר שערכו ירד. במאמר הבא תקבלו כמה טיפים יעילים לרכבים שרכבם ירד.

ירידת ערך לרכב – במה מדובר?

ישנה ירידה של לפחות 5 אחוזים במחיר המחירון של רכב חדש מיד כאשר מתחילים להשתמש בו. לא פעם הירידה תהיה עד 35 אחוזים מערכו בשלוש השנים הראשונות שלו על הכביש. כלומר, אדם שרכש רכב כלשהו בסכום מסוים, ימכור אותו לאחר שנות שימוש בו במחיר נמוך יותר מהמחיר שבו רכש אותו וזאת בהתאם לערך העכשווי שלו. ישנן סיבות שונות לירידת ערך של רכב: ראשית כל, הקדמה הטכנולוגית אשר מציגה מדי שנה רכבים חדישים הופכת את הישנים יותר לאטרקטיביים ומבוקשים פחות, במיוחד כאשר מדובר על יצרנית רכב שמשיקה דור חדש לרכב קיים. דברים נוספים שיכולים להשפיע על הערך של הרכב שיורד הם: נזקים, תאונות ועוד. גם אם הרכב טופל בצורה הטובה והמקצועית ביותר, עדיין ערכו ירד.

מה אפשר לעשות במצב שבו ערך הרכב יורד?

הנה כמה טיפים לביצוע כאשר ערך הרכב יורד:

ראשית כל, ניתן לנסות למכור את הרכב ביותר ממחיר המחירון שלו. אם אתם יודעים שהרכב שלכם במצב טוב מאוד, שמור ותקין ויכול לשמש את קוניו לא מעט שנים בצורה הטובה ביותר, אתם יכולים לנסות להציע אותו במחיר גבוה יותר ממחיר המחירון שלו. כדאי כמובן לצרף תמונות לפרסום הרכב וכן לצרף דוח מצב עדכני של הרכב מהמוסך שלכם. ניתן גם לתת לקונים הפוטנציאלים לבדוק את הרכב בעצמם על מנת להבין כי מצבו טוב מאוד. לא תמיד מצליחים למכור ביותר ממחיר המחירון, אך בהחלט ניתן לנסות.

אופציה נוספת העומדת על הפרק היא עסקאות טרייד אין. מדובר על עסקאות אשר חוסכות את כאב הראש הכרוך במכירת רכב ישן והופכת את התהליך ההחלפה לתהליך קל, מהיר ויעיל. בעסקה טיפוסית מהסוג, בעל הרכב מגיע לחברה המציעה עסקאות מעין אלה ומקבל הצעת מחיר לרכישת הרכב שלו הישן על ידי החברה וכן הצעת מחיר לרכישת רכב חדש מהחברה. העלות של הרכב החדש שהוא מעוניין לרכוש תהיה ההפרש בין הצעת המחיר אותה קיבל תמורת רכבו הישן לבין הצעת המחיר החדשה שקיבל. ישנן עסקאות טרייד אין פחות טיפוסיות שבהן ניתן לרכוש רכבים יד שניה או שלישית בעסקת טרייד אין, דבר שמוזיל את העלויות של ההחלפה. ישנן גם עסקות שבהן תהיה מכירה בלבד. את העסקאות הללו ניתן לבצע אצל יבואני רכב, חברות ליסינג, חברות טרייד אין מוכרות וגדולות ועוד.

אופציה נוספת הרלוונטית בעיקר עבור אדם שמבין שבלתי אפשרי למכור את הרכב שלו בצורה שגרתית בשל העובדה שערכו ירד באופן משמעותי כתוצאה מבלאי של שימוש ממושך, תאונה קשה שהוא עבר ועוד. במקרה שכזה ניתן לוותר על הניסיון למכור את הרכב באופן עצמאי ופשוט לחפש סוחר רכבים המעוניין לקנות רכבים לפירוק. סוחר מעין זה מציע תמורה כספית על רכבים בהתאם לפרמטרים שונים, כאשר מה שהוא עושה עם הרכבים זה למכור את הברזל שלהם ולמחזר את החלקים השונים בהם לצורך שימוש נוסף. מדובר על אופציה טובה ביותר לאדם שאין לו כבר אפשרות למכור את הרכב שלו בשום דרך ועל כן הוא  לא יכול להרוויח עליו יותר מהסכום שירוויח על מכירתו לקונה רכבים לפירוק.

מעוניינים לפרסם אצלנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצים לקרוא עוד?

עסקים

היתרונות של לוחות LEXAN

לוחות LEXAN   בשנים האחרונות חלה עלייה הדרגתית בשימוש באופציה של לוחות LEXAN לחיפוי משטחים גדולים וחיצוניים בענף הבניין וזאת לאור היתרונות הרבים שלהם. משטחי

קרא עוד »
לייף סטייל

טיפים בנושא מנהיגות

לפעמים בחיים אנו זקוקים להנהיג ולהוביל .זה יכול להיות מכיוון שישנו נושא אשר חשוב לנו לקדם לטובת הכלל, כמו למשל איזו יוזמה חברתית או מאבק

קרא עוד »

הובלות משרדים

ערכו השוואה בין המובילים המובילים חברות רבות בוחרות בשירותי הובלות מקצועיים להובלת משרדים כאשר הם נדרשים לפנות את מקומם ולהמשיך את העבודה במקום חדש. הובלת

קרא עוד »