שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בפינטרסט

תפקידים טובים בצבא – אשר נותנים יתרונות באזרחות

כמה שנים לפני הגיוס, אנחנו תמיד חולמים על התפקיד הבכיר והמשמעותי ביותר בצה"ל. כעת, בגיל ה- 18, הגיע הזמן להפסיק לחלום, ולהפוך את זה למציאות. הערעורים, הטעיות, הבלבולים, אלה הם שיהפכו את קבלת ההחלטות לקשה הרבה יותר. אם עדיין לא החלטתם מהו התפקיד שאתם רוצים, הנה רשימה של שלושת התפקידים הטובים ביותר בצבא.

תפקידי הסייבר – יחידות מובחרות של סייבר

בצבא ההגנה לישראל, יודעים לפנק ולהעניק למגויסים המתאימים שלל תפקידים בכירים ומאתגרים. התפקיד הכי טוב שמעניק יתרונות רבים באזרחות, הוא ללא ספק יחידות הסייבר המובחרות. ישנם המון תנאים להתקבל ליחידות האלה – פרופיל בציון של 97, פעילות בריאה ותקינה, ידע במחשוב, סייבר, ואבטחת מידע לפחות מהבסיס. יחידות הסייבר בצבא מאפשרות לכם להתמקצע בכל יסודות המתקדמות של האבטחה, ומעניקות לכם יתרונות משמעותיים לאחר סיום הצבא. לידיעתכם, באזרחות, עלות קורס של סייבר יעלה לכם אלפי שקלים בכל שנה, והצבא מכסה לכם את העלות הזאת ואת הלימודים הפרקטיים.

בהחלט מדובר בתפקיד מאוד מאתגר, משמעותי, ובכיר בצה"ל. היתרון הבולט בו באזרחות – הוא מאפשר להתקדם לחברות סייבר ואבטחת מידע, והצבא מעניק את פתיחת הדלתות האלה לכל מגויס מתאים. אם ההינו צריכים לבחור את התפקיד הטוב ביותר בצה"ל על דגש אזרחות, יחידות הסייבר הוא התפקיד בעל היתרון הגדול ביותר. מדובר ביחידה שאחראית על גוף המודיעין הקפדני ביותר בצה"ל, מדובר בתפקידים בכירים של אי וודאות, חשיבה מחוץ לקופסה, והרבה מאוד אתגרים. מידע נוסף בנושא תוכלו למצוא כאן.

תפקידי הטייס בצבא – חיל האוויר

תפקידי הטייס בצבא הם תפקידים בכירים, קרביים, ומאתגרים במיוחד. התפקיד דורש התנהלות נכונה בשטחי האויב, סיורים בשטחים מערביים, שליטה במפות, ועוד שלל תפקידים. בין אם אתם מעוניינים להטיס מסוקים, להיות נווטים, או אפילו להתנהל איתם בקרבות חמאס, מדובר בתפקיד מאוד רציני, אינטנסיבי, ומאתגר. לתפקידי הטייס בצבא יש שלל תנאי הקבלה, בראש ובראשונה אנחנו חייבים פרופיל 97, דפ"ר 60, ו- קב"א 54. מלבדם, ישנם תנאים כללים וקפדניים יותר לתפקידי הטייס וחיל האוויר. תפקידי הטייס בצבא מאפשרים לכם שלל יתרונות באזרחות – אנחנו לא צריכים ללמוד או להשקיע כסף בלימודים, ואנחנו יכולים להתקבל לחברות תעופה בקלות. מדובר ביתרון של ממש! וכזה שיעזור לכם לאחר סיום הצבא.

חובלים בצה"ל – חיל הים

חובלים או קורס חובלים בצה"ל, מעניק לכם את כל יסודות הרפואה ומאפשרים לכם לתרום ליחידות חיל הים של צבא ההגנה לישראל. מדובר בקורס הארוך ביותר בצה"ל, שהוא גם אינטנסיבי, מאתגר, ומלמד המון. לא מדובר רק בפעולות רפואיות, אלה מעבר. במהלך תפקידכם, תצטרכו להכין את השטח הימי למשימות ימיות מורכבות במיוחד, ולנהל את הצוות בצורה הנכונה ביותר. באמצעות הכלים שתלמדו במהלך הקורס, תוכלו להתנהל הרבה יותר טוב בתפקידכם. קורס חובלים בצה"ל מאפשר לכל אחד להתנסות ביחידה הימית והקרבית של צה"ל, אין הרבה דרישות, וכל אחד ואחת מכם יכול להתקבל. אבל, יש תנאי אחד וחשוב – אתם חייבים להיות עם פרופיל קרבי, ופרופיל רפואי של 85 ומעלה.

וכמו כל הישראלים היפים, אתם בטח שואלים: "וכיצד זה יתרום לי באזרחות" הנה התשובה: קורס החובלים מוציא אתכם לאזרחות עם ידע וכלים חיוניים. מלבדם, תקבלו תואר אקדמי בחינם, והכשרה של קצין ומפקד צבאי. והיתרון הבולט ביותר הוא הרישיון שהצבא מעניק לכם! אתם מקבלים בסופו של הקורס רישיון שייט בינלאומי. בהחלט מדובר על תפקיד בכיר, משמעותי, וכזה שיתרום לכם רבות באזרחות.

לסיכום

בצבא יש שלל תפקידים משמעותיים שיתרמו לכם באזרחות. הצבא מאפשר לכם להישען עליו וללמוד שלל מקצועות בחינם, ובמהלכם תצטרכו לתרום לצבא בזכות הידע שלמדתם. אבל כאשר תסיימו את שירותכם בצה"ל, תוכלו לראות שהתפקיד ששירתם בו ממש יתרום לכם, יפתח לכם דלתות, ויעניק לכם תפקידים בכירים באזרחות. במאמר זה, פירטנו את שלושת התפקידים הטובים ביותר בצה"ל: תפקיד המודיעין (סייבר), תפקיד טייס בחייל הים, ותפקיד חובל בחיל הים. אלה הם שלושת התפקידים שישדרגו את העתיד שלכם בצה"ל ובאזרחות.

מקווים שעזרנו וחידשנו, בהצלחה.

מעוניינים לפרסם אצלנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצים לקרוא עוד?

עסקים

היתרונות של לוחות LEXAN

לוחות LEXAN   בשנים האחרונות חלה עלייה הדרגתית בשימוש באופציה של לוחות LEXAN לחיפוי משטחים גדולים וחיצוניים בענף הבניין וזאת לאור היתרונות הרבים שלהם. משטחי

קרא עוד »
לייף סטייל

טיפים בנושא מנהיגות

לפעמים בחיים אנו זקוקים להנהיג ולהוביל .זה יכול להיות מכיוון שישנו נושא אשר חשוב לנו לקדם לטובת הכלל, כמו למשל איזו יוזמה חברתית או מאבק

קרא עוד »

הובלות משרדים

ערכו השוואה בין המובילים המובילים חברות רבות בוחרות בשירותי הובלות מקצועיים להובלת משרדים כאשר הם נדרשים לפנות את מקומם ולהמשיך את העבודה במקום חדש. הובלת

קרא עוד »