שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בפינטרסט

מה חשוב לבדוק לפני קניית תכשיטי יהלום מעוצבים?

תכשיטי יהלומים מעוצבים מהווים תכשיטים אטרקטיביים, ייחודיים ומרשימים מאוד. אם אתם מעוניינים לרכוש טבעת אירוסין המכילה יהלום לצורך הצעת נישואין, או אם אתם מעוניינים לרכוש תכשיט יהלומים כלשהו לעצמכם או כמתנה לאדם קרוב ואהוב, חשוב מאוד שתדעו שטרם רוכשים תכשיט מעין זה יש לבדוק את כל הפרמטרים המצביעים על כך שמדובר על יהלום מקורי ואיכותי. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות כל מה שצריך לבדוק טרם רוכשים תכשיט שמכיל יהלומים.

פרמטרים חשובים שיש לבחון טרם רוכשים תכשיטי יהלומים

ניקיון היהלום – היהלום הוא אבן שנוצרת בטבע ועל כן היא נושאת בתוכה תכלילים רבים. ככל שהיהלום יהיה נקי יותר וחסר תכלילים כך הוא יהיה נדיר ויקר יותר. הניקיון נקבע בסולם בינלאומי מוכר ומקובל, כאשר את הפגמים יכול לקבוע גמולוג בעוצמת משקפת של כפול 10. פגם שלא מופיע בהגדלה לא נחשב כפגם. ניתן לחלק את הפגמים ביהלום לשניים: פגמים חיצוניים שמופיעים מחוץ לאבן וברוב המקרים ניתן להסיר אותם על ידי צחצוח האבן או פגמים פנימיים המצויים בתוך האבן או שחודרים מהחוץ לפנים. הדרגה של היהלום תיקבע בהתאם למספר פרמטרים שישכללו יחד: גודל הפגמים, מספר הפגמים, מיקום הפגמים, ברק הפגמים וצבע הפגם. טרם רוכשים תכשיט שמכיל יהלום יש לוודא בחנות מהי דרגת הניקיון של היהלום

פרמטר נוסף שמשפיע הוא צבע היהלום. יהלום נקי ומושלם יהיה חסר צבע וככל שהאבן תהיה חסרת צבע כך היא תהיה איכותית יותר. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי יהלומים רבים אמנם מופיעים בטבע בצבעים מגוונים כגון: צהוב, כחול, שחור ואדום. לעיתים דווקא היהלומים הצבעוניים יהיו יקרים יותר בשל הייחודיות שלהם.

עוד פרמטר שיש לבחון הוא החיתוך והליטוש של היהלום. חיתוך מהווה את הפעולה שמעגלת את היהלום הגולמי והיא מתבצעת באמצעות יהלום אחר. תהליך החיתוך חייב להתבצע בצורה רגישה שכן הוא זה שיקבע את המיקום על פני לוח האבן בצורה הסופית שלו וכן את הקוטר של האבן. הליטוש היא פעולה אחרונה שתפקידה להוציא מהאבן את הברק והיופי המקסימליים. ככל שהליטוש יתבצע בצורה מקצועית יותר כך האבן תזרוק יותר אור ותפיק יותר ניצוצות.

גם משקל היהלום מהווה פרמטר שיש לבחון. קראט אחד מהווה 200 מיליגרם מהמשקל האמיתי שהוא 0.2 גרם. המשקל של יהלומים קטנים נקרא נקודות והם מוערכים במשקל הקטן מקראט אחד. ככל שהאבן גדולה יותר כך היא יקרה יותר.

כדאי מאוד לבחון את האופן שבו היהלומים או היהלום משובצים בתכשיט. שיבוץ איכותי מבטיח שהאבן תנצנץ ותזרוק אור וכן שהיא לא תיפול.

חשיבותו של תיעוד

לפני שרוכשים תכשיט שמכיל יהלום או יהלומים יש צורך לעקוב אחרי מהלך התיעוד שלו. מדובר על מהלך אשר מוכיח שהוא עבר בדיקה מקצועית שמקנה לו תעודה גמולוגית. התעודה המדוברת היא תעודה שמפיקים צוות גמולוגים שבחן בצורה מקצועית את היהלום לצורך קביעת הערך שלו וכן הם מדדו את המידות שלו ובדקו את התכונות שלו באמצעות כלים מקצועיים לרבות מיקרוסקופ. הדוח המלא יכלול ניתוח של המידות, של צבע היהלום, של רמת הניקיון שלו, של הסימטריה והגימור שלו וכן, של כל מאפיין אחר. מדובר על תעודה חשובה מאוד שאין להתפשר עליה טרם רוכשים את התכשיט שכן, בסופו של דבר רכישת תכשיט מעין זה היא השקעה כלכלית משמעותית ובכדי שלא תיפלו בפח ותרכשו תכשיט מזויף, יש להקפיד על כל הבדיקות הרלוונטיות בצורה יסודית ומדוקדקת.

מעוניינים לפרסם אצלנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצים לקרוא עוד?

עסקים

היתרונות של לוחות LEXAN

לוחות LEXAN   בשנים האחרונות חלה עלייה הדרגתית בשימוש באופציה של לוחות LEXAN לחיפוי משטחים גדולים וחיצוניים בענף הבניין וזאת לאור היתרונות הרבים שלהם. משטחי

קרא עוד »
לייף סטייל

טיפים בנושא מנהיגות

לפעמים בחיים אנו זקוקים להנהיג ולהוביל .זה יכול להיות מכיוון שישנו נושא אשר חשוב לנו לקדם לטובת הכלל, כמו למשל איזו יוזמה חברתית או מאבק

קרא עוד »