שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בפינטרסט

טיפים בנושא מנהיגות

לפעמים בחיים אנו זקוקים להנהיג ולהוביל .זה יכול להיות מכיוון שישנו נושא אשר חשוב לנו לקדם לטובת הכלל, כמו למשל איזו יוזמה חברתית או מאבק פוליטי; אך זה יכול להיות גם פרויקט במקום העבודה, או יוזמה עסקית שאנו רוצים לקדם. הדבר הראשון שחשוב שנבין הוא שאין קשר בין מנהיגות לבין סמכות מתוקף תפקיד .אם אתה ממונה על צוות גדול, ויש לך את הסמכות לחלק הוראות מתוך עמדת כוח, זה לא הופך אותך למנהיג. מנהיגות נובעת מתוך יכולת להוביל אנשים, לא מתוך עמדת כוח, אלא מתוך רצון והסכמה. מנהיגות היא נושא אשר נחקר ונלמד, וישנן אף סדנאות העוסקות בתחום. אבל בואו נתחיל מכמה טיפים בנושא מנהיגות:

 

  1. יש לשדר תחושת ביטחון – על מנת להיות מנהיג אשר מסוגל לגרום לאנשים ללכת אחריו, יש לשדר תחושת ביטחון. לא משנה מהי המטרה שלך, אתה תמיד חייב לתת לאנשים את תחושת הביטחון שזה אפשרי, שניתן להשיג את המטרה. אף אחד לא ירצה ללכת אחרי מנהיג שאינו בטוח בדרכו, כזה המשדר לאנשים את המסר שאולי כל ההשקעה והמאמצים הם לשווא. משה רבינו לדוגמה, היה אחד המנהיגים הגדולים, הוא הוביל אנשים אל המדבר, אל הלא נודע, כי הוא הצליח לתת להם ביטחון.
  2. טפחו מנהיגות גם אצל אחרים – מנהיג הפועל למען מטרה אינו יכול לעשות הכול בעצמו. הוא זקוק לשיתוף פעולה. חלק מעניין המנהיגות הוא גם לטפח את המנהיגות אצל אלו שהולכים אחריכם. אם למשל מדובר בצוות עובדים, תרצו לטעת בכל אחד את התחושה שהוא בעל השפעה, שיש משמעות לעבודתו ולאנרגיה שהוא משקיע, שדעתו נחשבת והוא יכול להשפיע על הדברים.
  3. הציבו מטרה ברורה – מנהיג צריך חזון. אם נסתכל על דוגמה מתחום המנהיגות הפוליטית, לא נוכל להציע את עצמינו בתור אלטרנטיבה רק מתוך השמצת המתחרה. בשביל שאנשים ילכו אחרינו אנחנו צריכים להציע חזון, וכך נצליח לגייס את האנשים שמאמינים בחזון ומוכנים לפעול יחדיו למען השגת החזון.
  4. נאה דורש נאה מקיים – חשוב שתהיו דוגמה אישית. אינכם יכולים להוביל אנשים למען חזון ולהטיף לערכים מסוימים, ולא לנהוג כך בעצמכם. זה פחות או יותר כאילו ראש האגודה למלחמה בסרטן יעשן סיגריות. חשוב שתהיו דוגמה אישית, שתנהגו בהתאם לערכים שלהם אתם מטיפים.
  5. תלמדו להקשיב – כוחו של המנהיג בסופו של דבר נובע מתוך הציבור אשר הולך אחריו. לכן חשוב שתלמדו להיות קשבים לאנשים ולתקשר איתם בצורה אפקטיבית. אם תקשיבו ותגלו אמפתיה, ובמקביל תדעו איך לעודד את האנשים ולחזק את אמונתם בחזון, אתם צפויים להצלחה.
  6. תלמדו לתת קרדיט – מנהיג הוא לא זה שאומר ”אני, אני ואני“ (נשמע לכם מוכר?). מנהג הוא זה אשר יודע לתת קרדיט לאנשים אשר תורמים להצלחה. אם נדבר על מנהיגות במקום העבודה, המנהיג הוא לא זה שרק יתגאה בהצלחת העסק כהישג פרטי שלו; אלא זה אשר יודע לתת קרדיט לצוות העובדים אשר תרצו להצלחה.

 

 

 

 

 

מעוניינים לפרסם אצלנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצים לקרוא עוד?

עסקים

היתרונות של לוחות LEXAN

לוחות LEXAN   בשנים האחרונות חלה עלייה הדרגתית בשימוש באופציה של לוחות LEXAN לחיפוי משטחים גדולים וחיצוניים בענף הבניין וזאת לאור היתרונות הרבים שלהם. משטחי

קרא עוד »
לייף סטייל

טיפים בנושא מנהיגות

לפעמים בחיים אנו זקוקים להנהיג ולהוביל .זה יכול להיות מכיוון שישנו נושא אשר חשוב לנו לקדם לטובת הכלל, כמו למשל איזו יוזמה חברתית או מאבק

קרא עוד »

הובלות משרדים

ערכו השוואה בין המובילים המובילים חברות רבות בוחרות בשירותי הובלות מקצועיים להובלת משרדים כאשר הם נדרשים לפנות את מקומם ולהמשיך את העבודה במקום חדש. הובלת

קרא עוד »