שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בפינטרסט

הגשמת החלום – כתיבת סיפור חיים מרתק

כתיבת סיפור חיים מסקרן וחוצה יבשות

מבוגרים רבים דוחים לגיל הפנסיה פעולות רבות שהם רוצים לבצע כשיהיה להם זמן פנוי, כמו כתיבת סיפור חיים מרתק, הכולל את כל מה שעבר עליהם מהילדות ועד היום.

העיסוק בנושא כתיבת סיפור חיים חשוב הן למספר כדי שייזכר בכל מה שעבר עליו והן עבור דור ההמשך כדי שיהיה להם מושג על מה שקרה לסבא שלהם לאורך השנים.

החשיבה על כתיבת סיפור חיים

זה לא קורה ביום הראשון לאחר היציאה לפנסיה וגם לא אחרי חודש, אך המחשבה על כתיבת סיפור חיים אינה עוזבת את חולם החלומות שמעוניין להעביר את הידע לדורות הבאים ולכן עם הזמן הוא מחפש את הדרך הנכונה עבורו כדי להכין את קורות חייו.

יש אנשים בעלי ידע במחשוב שיתחילו להקליד את כל זיכרונותיהם על פי סדר כרונולוגי ואילו אחרים, יבחנו כמה אפשרויות להיעזר באנשי מקצוע כדי לקדם את התהליך.

יש אפשרות להקליט את הפרקים בזה אחר זה שבו המספר יעדכן בקורותיו בכל פרק זמן וכך הוא יקליט את כל פרקי הספר. איש מקצוע שמלווה אותו, יקליד את כל הנתונים ולאחר העריכה יעביר את כתב היד ללקוח, כדי שיעבור על המידע ויעיר את הערותיו, יוסיף או יגרע מידע חשוב.

אופציה נוספת היא לשבת עם אדם מקצועי שמלווה את מספר הסיפור והוא זה שינתב את הדרך לסקור את כל מה קרה, כדי לא לפספס נושאים חשובים ופרטים שנראים שוליים אך הם חשובים ביותר. איש זה יגבה את הנתונים ברישום או בהקלטה ויכין את המלל לעיונו של הלקוח.

סיפור חיים חוצה גבולות

בישראל התקבצו אנשים מגלויות רבות בעולם כולו. המלחמות והרדיפות בשנים השונות קיבצו רבים מהם ודרבנו אותם לעלות לארץ ישראל. רבים מהם השאירו מעבר לים חלק מהמשפחות שלהם. מקצתם התאחדו לאחר כמה שנים ואחרים עקב הנסיבות הכלל עולמיות, לא הצליחו לעלות ארצה.

אנשים מספרים את קורות החיים שלהם על ידי כתיבת סיפור חיים שמרכז את כל מה שקרה להם במלחמת העולם השנייה במדינות כמו גרמניה, פולין, אוסטריה, מרוקו, טוניס ובארצות נוספות.

הסיפור של כל אדם הוא יוצא דופן ולא תמיד אפשר למצוא שני סיפורים זהים, כיוון שהמסלול של כל אדם היה שונה הן בחו"ל והן בישראל. רבים מהם המתינו שנים לקריאת כיוון מבן המשפחה שלהם אך לצערם רבים מהם נכחדו.

העברת הידע לדורות ההמשך

סבים וסבתות רבים מתכחשים לעברם ולכן הם בדרך כלל לא מספרים לנכדים את מה שעבר עליהם. אך כשהספר יוצר לאור כל נכד קורא את הספר מתחילתו ועד סופו והוא כולו התרגשות מהסיפור הייחודי של הסבא או הסבתא.

עכשיו הם יוכלו לספר זאת לחברים וגם להזמין את סבא להרצאה בפני חבריהם בבית הספר.

 

מעוניינים לפרסם אצלנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצים לקרוא עוד?

עסקים

היתרונות של לוחות LEXAN

לוחות LEXAN   בשנים האחרונות חלה עלייה הדרגתית בשימוש באופציה של לוחות LEXAN לחיפוי משטחים גדולים וחיצוניים בענף הבניין וזאת לאור היתרונות הרבים שלהם. משטחי

קרא עוד »
לייף סטייל

טיפים בנושא מנהיגות

לפעמים בחיים אנו זקוקים להנהיג ולהוביל .זה יכול להיות מכיוון שישנו נושא אשר חשוב לנו לקדם לטובת הכלל, כמו למשל איזו יוזמה חברתית או מאבק

קרא עוד »

הובלות משרדים

ערכו השוואה בין המובילים המובילים חברות רבות בוחרות בשירותי הובלות מקצועיים להובלת משרדים כאשר הם נדרשים לפנות את מקומם ולהמשיך את העבודה במקום חדש. הובלת

קרא עוד »